Dwa medale dla sokólskich narciarek

Sezon narciarski 2017 w pełni otwarty. Śniegu oczywiście jest trochę za mało ale pierwsze zawody narciarskie na Podlasiu odbyły się w minioną środę 11 stycznia na terenie Lasu Pietrasze w Białymstoku.  Zawody te odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska dla Grupy Mazowiecko-Północnej.  Organizatorem i sponsorem tej ogólnopolskiej imprezy była Regionalna Grupa Azoty , Polski i Podlaski Związek Narciarski oraz UKS Hubal Białystok, którzy zadbali o przygotowanie tras. W biegach tych uczestniczyło prawie 100 zawodników z UKS RAWA Siedlce, UKS HUBAL Białystok, Zespół Szkół Sportowych Supraśl, UKS Łazik,  UKS START w Malawiczach i UKS Orliki w Starej Kamionce . Uczestnicy zawodów zmagali się stylem dowolnym na dystansach : 1000 m i 2000 m przy temperaturze powietrza -13 stopni.  Najlepszą w kategorii  dziewcząt klas V i młodsze okazała się Elżbieta Łowczecka (UKS Start Malawicze),  która  na dystansie 1000 metrów pokonała 17 rywalek ustępując jedynie zawodniczce z Siedlec. O brązowy medal dzielnie powalczyła także Katarzyna Rećko ( UKS Orliki w Starej Kamionce). Równie dobrze zaprezentowały się w tej kategorii pozostałe zawodniczki -Zuzanna Czabatorowicz uklasyfikowała się na 7 miejscu, Magdalena Ignatowicz była 8 zaś Urszula Kucharewicz zajęła 11 pozycję. Równie dobrze wypadły inne zawodniczki UKS Start Malawicze i UKS Orliki w Starej Kamionce : Kamila Rećko wywalczyła sobie miejsce 5, Julii Zajczyk przypadło 6 miejsce natomiast Anna Szomko była 14 a Weronika Czeremcha 16. W najstarszej kategorii- juniorka C startując na dystansie 2000 m Natalia Fiedorec uklasyfikowała się na 7 miejscu zaś Monika Szomko wywalczyła sobie 9 lokatę.

Najlepszym zawodnikom organizator ufundował medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Następne zawody Biegu Na Igrzyska odbędą za tydzień   18 stycznia  w Siedlcach.