EDUKACJA ZA BONY

EDUKACJA ZA BONY

Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce mocniejsi w komunikacji interpersonalnej  cz. 6

Uczniowie sokólskich ZSR i ZSZ oraz dąbrowskiego ZS mieli możliwość skorzystania z zajęć pt. „Szkolenie interpersonalne, asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, relacje i umiejętności miękkie” organizowanych w ramach „Bonów na Szkolenia” przez PCE Sp. z o.o. Zapytaliśmy młodzież z sokólskiego „Rolnika” o celowość takich zajęć oraz o refleksje związane z samym ich przebiegiem.

 

Ewelino, dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w tym kursie?

Przede wszystkim chciałam dowiedzieć się paru rzeczy w tym temacie. Pomyślałam też, że warto skorzystać z kursów zwłaszcza, że były bezpłatne. 

Kurs dotyczy konkretnych zagadnień z zakresu umiejętności miękkich, które pozwalają wam między innymi lepiej poznać siebie, wpływać na zachowanie innych ludzi itp., czy wiedziałaś, że właśnie takiej materii będą dotyczyły zajęcia?

Nie do końca wiedziałam, co konkretnie będziemy przerabiać, ale byłam miło zaskoczona już po pierwszych warsztatach. Zajęcia są bardzo ciekawe, ćwiczenia pomysłowe. Podoba mi się kurs.

Jesteś zdania, że może pomóc Ci w przyszłości: w znalezieniu pracy, w samej pracy czy w życiu osobistym?

Oczywiście. Na pewno przyda się stosowanie pewnych zasad, które tutaj trenujemy.

Które zagadnienia przerobione do tej pory podczas zajęć najbardziej was zainteresowały?

Ostatnio mieliśmy zajęcia z asertywności. Poznaliśmy bardzo fajne metody, dowiedzieliśmy się jak je stosować i w jakich sytuacjach.


Materiał: Patrycja Anastazja Zalewska

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 roku.

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.