EDUKACJA ZA BONY

EDUKACJA ZA BONY

            Uczniowie sokólskich ZSR i ZSZ oraz dąbrowskiego ZS mieli możliwość skorzystania z zajęć pt. „Szkolenie interpersonalne, asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, relacje i umiejętności miękkie” organizowanych w ramach „Bonów na Szkolenia” przez PCE Sp. z o.o. Zapytaliśmy młodzież z sokólskiego „Rolnika” o celowość takich zajęć oraz o refleksje związane z ich przebiegiem.

 

Alicjo, jakie były Twoje refleksje związane z warsztatami?

    Zajęcia podobały mi się od samego początku. Ze wszystkich można było wynieść coś i przenieść do prawdziwego życia, teraźniejszego ale i późniejszego, zawodowego. Na przykład zajęcia z asertywności naprawdę mogą pomóc w komunikacji. Między innymi - pokazują jak uniknąć konfliktów, porozumiewać się skutecznie bez sporów i negatywnych emocji.

    Czego się spodziewałaś idąc na pierwsze zajęcia?

    Bardzo ucieszyłam, że będzie tematyka dotycząca rozwoju osobistego, bo mnie to ogólnie interesuje, a kiedy jeszcze okazało się, że są to zajęcia warsztatowe, a nie typowo wykładowe, to tym bardziej byłam zachwycona. Było naprawdę super.


    A jak oceniasz prowadzenie?

    Wszyscy trenerzy byli naprawdę świetni, doskonale potrafili przekazać nam wiedzę. Przygotowali swoje, ciekawe ćwiczenia, które działały o wiele lepiej niż zwykłe wykłady.

Materiał:
Patrycja Anastazja Zalewska

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 roku.

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.