Jak dobrze wybrać? Czym się kierować? Jaki kierunek studiów zapewni dobrą pracę?

Jak dobrze wybrać? Czym się kierować? Jaki kierunek studiów zapewni dobrą pracę?

    Oferta studiów na rynku jest bogata, a w szkoły wyższe prześcigają się w tworzeniu nowych kierunków. Czy wybrać uczelnię publiczną czy prywatną? Kierunek z tradycjami czy niszowy? Szkoły Wyższe także kuszą swoją szeroką ofertą.  
 
    Od ponad dwudziestu lat regionalne kadry zasila Wyższa Szkoła Ekonomiczna Białymstoku mieszcząca się w nowoczesnym budynku, w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, przy ul. Zwycięstwa 14/3.


    Głównym elementem oferty od dwudziestu lat jest ekonomia I i II stopnia (czyli studia licencjackie i magisterskie). W ramach tego w zasadzie „tradycyjnego” kierunku tworzone są nowoczesne, adekwatne do aktualnych potrzeb specjalności, jak np. rachunkowość i finanse podmiotów gospodarczych czy ekonomika transportu i logistyki.  Zajęcia z przedmiotów specjalistycznych prowadzone są w dużej mierze przez praktyków, co daje studentom nieocenioną wiedzę praktyczną.


    Ze studiów inżynierskich - WSE proponuje bezpieczeństwo i higienę pracy, rolnictwo i agrobiznes, a od przyszłego roku akademickiego - informatykę stosowaną (od października rusza semestr zerowy).
    Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy przygotowują do wykonywania obowiązków związanych z szeroko pojętą ochroną pracy, w tym obowiązków inspektora, specjalisty i szkoleniowca z zakresu BHP.
    Na pozór tradycyjny kierunek inżynierski – rolnictwo i agrobiznes - został pomyślany jako kierunek ekonomicznorolniczy. Współczesny rolnik musi być bowiem bardziej przedsiębiorcą i menedżerem niż technologiem. Studenci mogą wybrać jedną z dwu specjalności - rolnictwo ekologiczne i agroturystykę oraz zarządzanie agroprzedsiębiorstwem. Oprócz trzyipółletnich studiów inżynierskich osoby, które chcą uzyskać wykształcenie rolnicze, mogą wybrać również studia podyplomowe ekonomika rolnictwa.
    Najnowszym kierunkiem w ofercie WSE jest informatyka stosowana. Po zakończeniu procedur administracyjnych studia zostaną uruchomione od lutego 2019 r., a już teraz można się zapisać na tzw. semestr zerowy, w trakcie którego można uzupełnić wiedzę z matematyki i informatyki.


    Oprócz studiów wyższych Wyższa Szkoła Ekonomiczna proponuje szeroką ofertę studiów podyplomowych, wśród których warto zwrócić uwagę na studia MBA (Master of Business Administration), IT Project Management, czy też kierunek wychodzący naprzeciw obowiązującym już w Polsce od 25 maja 2018 r. regulacjom europejskim – Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
    Wiele innych pozostałych kierunków sprawia, iż z ofertą edukacyjną WSE powinien bezwzględnie zapoznać się każdy, kto poważnie myśli o edukacji i swojej przyszłości. Zainteresowanych odsyłamy na www.wse.edu.pl


    Warto wspomnieć, iż Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku jest bardzo chętnie wybierana przez obcokrajowców, którym Uczelnia zapewnia nie tylko intensywny kurs języka polskiego, ale też zakwaterowanie w konkurencyjnych cenach. Stąd na uczelnianych korytarzach słychać nie tylko rodzimy język polski czy wschodni akcent (studenci z Białorusi), ale też angielski czy egzotyczny nepalski.
    WSE proponuje nie tylko szeroki wybór kierunków studiów, ale też zapewnia przyszłość. I tę przyszłość można sprawdzić już dzisiaj. Nowo uruchomione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego narzędzie ELA, czerpiąc z zasobów ZUS dane na temat losów absolwentów, daje odpowiedź na pytanie, czy warto wybrać Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku.
ela.nauka.gov.pl

 Tekst powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Białymstoku

 

Ogłoszenie płatne

fot.: pixabay.com

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.