Mecz Sokół 1946 Sokółka vs. UM Krynki

Na Stadionie Miejskim w Sokółce w środę (02.10.2019) o godz. 19:00 odbył się mecz Sokół 1946 Sokółka vs. UM Krynki. Mimo póżnej godziny i niesprzyjających warunków atmosferycznych na trybunach zjawiło się wielu kibiców którzy dopingowali swoje drużyny. Mecz zakończył się wygraną Sokoła 3:1 czym nasza drużyna zapewniła sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski woj. Podlaskiego.

"W 1/8 Pucharu Polski los sprawił że trafiliśmy na zespół z Krynek. Od samego początku naszym założeniem z trenerem był fakt aby wystawić wszystkich zawodników zdolnych do gry, żeby każdy mógł zagrać przynajmniej 45 minut. W pierwszej połowie drużyna z Krynek grała bardzo ambitnie, z zaangażowaniem. Było widać że chcą udowodnić że napewno zasłużyli na grę na tym szczeblu. Było to widać na boisku, zawzięcie nas atakowali, szybko też zdobyli pierwszą bramkę, bo już w 10 minucie meczu przegrywaliśmy 1:0. Po 20 minutach role się odwróciły i przejeliśmy inicjatywę zdobywając pierwszą bramkę. Po kolejnych 20 minutach prowadziliśmy już 2:1 i od tamtego momentu mieliśmy już przewagę na boisku. W drugiej połowie na samym początku poprawiliśmy bramką wynik na 3:1 co "zabiło mecz". W przerwie na boisko weszło pięciu nowych zawodników. Mecz do końca toczył się spokojnie, mieliśmy kilka sytuacji do podniesienia rezultatu jednak bramki już nie padły. Oba zespoły zaprezentowały się bardzo solidnie." - mówi wiceprezes Sokoła Krzysztof Stelmaszek .