Podsokólskie schronisko w statystykach (2017)

Podsokólskie schronisko w statystykach (2017)

Podsokólskie schronisko w statystykach (2017)


    Pierwszy miesiąc roku dobiegł końca i podobnie jak w ubiegłym roku do schroniska trafiło tylko w styczniu kilkanaście szczeniaków i kilka psów dorosłych, dla równowagi – swój nowy dom znalazło 12 psów i 11 kotów, a jak wyglądał cały 2017 rok? Otóż adoptowanych zostało 145 psów i 45 kotów. To bardzo dobry wynik i rezultat ciężkiej pracy, by promować swoich podopiecznych we wszystkich możliwych źródłach, a także wynik tego, że schronisko jest otwarte dla chętnych, zarówno wolontariuszy, którzy wyprowadzają psy, jak i dla odwiedzających, którzy chcą dowiedzieć się więcej o pracy tego miejsca, poznać podopiecznych i zapytać o adopcję. W 2017 r. wysterylizowano też 58 psów i 64 koty, co na pewno jest działaniem niezwykle ważnym, bo nastawionym na zapobieganie bezdomności i poprzez to stanowi sięgnięcie do przyczyny powstawania tej bezdomności, która jest najczęściej związana z niekontrolowanym rozmnażaniem się zwierząt. Fundacja Vita Canis zajmująca się sokólskim schroniskiem prowadzi też szeroko zakrojoną akcję edukacyjną dotyczącą pracy schroniska, a wycieczki szkolne z chęcią odwiedzają zwierzęta i nabywają wrażliwości oraz świadomości na temat naszych ,,braci mniejszych’’, ich zachowań i przyczyn, z powodu których są w schronisku. To także edukacja prowadzona w szkołach i wielka empatia rodziców, opiekunów oraz nauczycieli, której rezultatem są liczne zbiórki karmy i innych rzeczy potrzebnych schronisku. 2017 rok to także wiele ważnych inwestycji podjętych, by poprawić warunki bytowe, to m.in. nowe wybiegi dla psów, łatwe w utrzymaniu czystości i higieny izolatki, woliera dla kotów. Najwięcej funduszy wydano na budowę wybiegów, bo wiązało się to z kosztami materiałów i ogromnym nakładem pracy fizycznej  – równanie terenu, karczowanie, wylewka fundamentów, budowa zadaszeń, pod którymi mogą się schronić psy w czasie upałów lub deszczu, to także kilkanaście nowych bud i innych usprawnień mających na celu stworzenie zwierzętom jak najbardziej przyjaznego środowiska. Fundacja Vita Canis bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają pracę sokólskiego schroniska, zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom, i organizacjom. Schronisko można odwiedzać codziennie w godzinach 10.00-14.00.

opr. i fot. Ewa Rajżewska–Bieszczad
z upoważnienia Fundacji Vita Canis

 

Zdjęcia


Tagi:schronisko vita canisEwa Rajżewska–Bieszczad

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.