Szkolenie interpersonalne w ramach „Bonów na szkolenia”

Szkolenie interpersonalne w ramach „Bonów na szkolenia”

Uczniowie z ZS w Dąbrowie Białostockiej mocniejsi w komunikacji interpersonalnej  cz. 2

       Uczniowie sokólskiego ZS, ZSZ oraz ZS w Dąbrowie Białostockiej mieli możliwość skorzystania z zajęć pt. „Szkolenie interpersonalne, asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, relacje i umiejętności miękkie” organizowanych w ramach „Bonów na Szkolenia” przez PCE Sp. z o.o. Porozmawialiśmy z jednym z uczestników - Bartkiem Kirejczykiem.

Bartku, czego nauczyliście się na szkoleniu?
    Nauczyliśmy się tego, jak rozmawiać z drugą osobą, jak rozwiązywać konflikty i co to znaczy być asertywnym. Asertywność jest głównie kojarzona z umiejętnością mówienia „nie”, ale dowiedzieliśmy się także, że jest to również wyrażanie swojego zdania i opinii.

    Jak wyglądało to szkolenie?
    Osoby, które je prowadziły były bardzo otwarte na nasze pytania, zawsze mogliśmy poprosić o pomoc. Wiedza nie była „wbijana” nam do głowy tylko przełożona na zadnia praktyczne, których mieliśmy bardzo dużo.


    Jesteśmy w erze komunikowania się za pomocą komórek, Internetu. Czy szkolenie z komunikacji jest w ogóle potrzebne?
    Moim zdaniem, jest bardzo potrzebne, ponieważ wielu młodych ludzi nie potrafi ze sobą rozmawiać, tylko komunikują się za pomocą Internetu. Dzięki takiemu szkoleniu możemy nauczyć się jak rozmawiać z drugą osobą i jest to bardzo przydatne w życiu.

    Czy młodzi ludzie mogą mieć problem z zarządzaniem sobą w czasie?
    Zdecydowanie i takie szkolenie może nam pomóc dobrze zarządzać czasem. Uczy nas jak planować rzeczy, które mamy do zrobienia. Dzięki temu możemy wszystko wykonać na czas i nie mamy problemu, że z czymś nie zdążymy.

    Czego dowiedzieliście się o konfliktach?
    Mamy wiele sposobów na ich rozwiązanie, ale najlepszy z nich - to rozmowa i przedstawienie swoich argumentów oraz przede wszystkim umiejętność wysłuchania innych.

    Czy taka wiedza podnosi Wasze kompetencje, może się przydać w przyszłości, np. w pracy zawodowej?
    Takie szkolenie może się przydać wszędzie, w przyszłej pracy, szkole czy też w życiu codziennym. Dzięki niemu możemy rozmawiać z ludźmi i w przypadku, gdy osoba potrzebuje pomocy - możemy jej skutecznie pomóc.

    Czy polecilibyście znajomym takie szkolenie?
    Tak, ponieważ dzięki niemu możemy wiele zyskać. Możemy nauczyć się jak rozmawiać z ludźmi, rozwiązywać konflikty, czy w sposób przyjazny mówić „nie” oraz jak wyrażać swoje zdanie na dany temat.

materiał. P. Białomyzy

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 roku.

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.