galeria
To było pierwsze doświadczenie sokólskiej młodzieży związane z doskonaleniem umiejętności interpersonalnych. Rozumiem, że po tym kursie i zdanym egzaminie, młodzież otrzymała certyfikat?
Tak i jest on honorowany przez instytucje europejskie, więc jest to coś, co naprawdę może im otworzyć wiele drzwi.
Jak młodzi ludzie odbierali ten kurs? Czy podobały im się zajęcia, byli zainteresowani poruszanymi na nich zagadnieniami?
Tak, na pewno. Z jednej strony są to osoby, które uczą się w jednej i tej samej szkole, spotykają się na korytarzu, a dopiero tutaj miały możliwość poznać się bliżej, zjednoczyć się w grupie, zobaczyć jak grupa jako społeczność potrafi funkcjonować. Mieli okazję wymienić doświadczenia. Nie były to suche wykłady, oni interaktywnie ćwiczyli, dostawali różnego rodzaju doświadczenia i na podstawie tych doświadczeń wypracowywali umiejętności społeczne, które mogą im się przydać w życiu, także przyszłym – zawodowym także. Najlepiej zapytać grupę - czy im się podobało :)
Zapytamy, a czy według Pana obserwacji - z entuzjazmem podchodzili do kolejnych ćwiczeń?
Nie czułem oporu ze strony grupy, to świadczy o tym, że byli zainteresowani i ciekawi tego co dostają.\
Materiał:
Patrycja Anastazja Zalewska
Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 roku.