Uczniowie z ZSR w Sokółce mocniejsi w komunikacji interpersonalnej cz. 10

Uczniowie z ZSR w Sokółce  mocniejsi w komunikacji interpersonalnej cz. 10

    Uczniowie sokólskich - ZSR, ZSZ oraz ZS w Dąbrowie Białostockiej mieli możliwość skorzystania z zajęć pt. „Szkolenie interpersonalne, asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, relacje i umiejętności miękkie” organizowanych w ramach „Bonów na Szkolenia” przez PCE Sp. z o.o. Rozmawialiśmy z uczestniczkami Natalią i Justyną z sokólskiego „Rolnika”.

    Justyno, co Cię skłoniło do udziału w tym kursie?

    Zależy mi na tym, żeby zdobywać doświadczenie, to pomoże odnaleźć się nam w dalszym życiu, także zawodowym. To też pomogło nam zrozumieć, jak mamy się zachować jako osoby dorosłe w różnych sytuacjach, np. umieć się jak najlepiej zaprezentować przed pracodawcą w momencie szukania zatrudnienia.

    A ćwiczenia, które robiliście były ciekawe?

    Zdecydowanie, bo to była czasami nauka przez „zabawę”, co jest fajne. Nie uczyliśmy się jakichś tam rzeczy z książki, definicji itp., tylko uczyliśmy się przez działania, pracę w grupie, obserwując zachowania, reakcje swoje i innych.

    Czy w szkole poruszaliście podobne zagadnienia?

    Nie tak profesjonalnie jak tutaj. Były jakieś drobinki aspektów z zakresu umiejętności miękkich, ale nie na taką skalę jak na tym kursie i nie tak szeroko i dokładnie wyjaśnione.

    Jesteście w trzeciej klasie, myślicie już o studiach i o wyborze kierunku?

    Chciałabym skończyć szkołę i pojechać gdzieś w Polskę. Myślałam o studiach zaocznych, może kosmetologia albo fryzjerstwo, bo to mnie interesuje. I w tym momencie te zajęcia mi się właśnie przydadzą. Będę potrafiła odnaleźć się w nowym środowisku, współpracować z nowo poznanymi ludźmi, nie tylko tutaj, z ludźmi których znam, czy spotykam na co dzień.

    Czyli te zajęcia dodały odwagi i pewności siebie?

    Tak, zdecydowanie.

 

Opr. Patrycja A. Zalewska

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 roku.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.