„Wiedza zawsze się przydaje” cz. 1

„Wiedza zawsze się przydaje” cz. 1

 „Pozyskując Bony na Szkolenia chcieliśmy żeby ludzie podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności. Zawsze dążyliśmy do tego, żeby każda osoba, począwszy od zaczynających karierę zawodową po doświadczonych specjalistów mogła się rozwijać.” Tymi słowami Starosta Sokólski Piotr Rećko zwrócił się do grupy osób, która zebrała się w jego gabinecie aby podpisać umowy na wybrane przez siebie szkolenia. Przysłuchując się rozmowom, wybraliśmy fragmenty kilku z nich, aby zdopingować Państwa do samokształcenia i zachęcić do korzystania z możliwości jakie dają „Bony”. Zaczniemy od pana dyrektora…

    Starosta: Panie Dyrektorze, w jakim zakresie chce się Pan rozwiać, jeśli to nie tajemnica?
    Dyrektor podlaskiego ZUS: Na mnie właściwie powinno się kończyć, bo wiekiem nie bardzo pasuję do wszystkich tu zebranych.
    Starosta: Pan jest wspaniałym przykładem dla młodzieży, że kształcenie ustawiczne powinno być realizowane na każdym etapie kariery i życia.
    Dyrektor: Myślę, że trzeba się stale rozwijać w każdym zakresie, kiedy człowiek jak jest wszechstronnie wykształcony - to dobrze o nim świadczy. Może się odnaleźć w każdej sytuacji i w każdym towarzystwie, może robić wiele, wiele rzeczy.
    Starosta: Podyplomowe studia w zakresie zarządzania – Master of Business Administration (MBA)? Studia menadżerskie, jak rozumiem…
    Dyrektor: Znam tę dziedzinę od strony praktycznej, a teraz chciałbym poznać od teoretycznej. To na pewno też jest przydatne. „Papier” dzisiaj jest rzeczą konieczną, jeżeli chce się piastować różne stanowiska.

    Pani Elżbieta: Zdecydowałam się na zarządzanie BHP, studia podyplomowe na Politechnice Białostockiej. Chciałam jeszcze zrobić kurs masażu, ale okazało się, że to jest już z innego programu 3.2.2 nie 3.2.1, w którym jestem.
    Starosta: Zachęcam do próbowania w kolejnej edycji. Jednakże gratuluję wyboru studiów podyplomowych - Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, wiem, że jest deficyt w tej dziedzinie na naszym rynku pracy.
    Pani Elżbieta: Będę musiała jeszcze odbyć staż po studiach. Jestem instruktorem pierwszej pomocy, w starostwie również prowadziłam szkolenie, chcę nabyć również kwalifikacje do  prowadzenia szkoleń BHP aby dopełnić całości.
    Starosta: Z Jerzym Białomyzym - Członkiem Zarzadu Powiatu Sokólskiego, chcemy Państwa poinformować, że Powiat Sokólski jest liderem tego projektu wspólnie z miastem Białystok i Powiatem Białostockim. Podjęliśmy trud pozyskania pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W czerwcu 2020 r. kończy się obecna edycja, ale we wrześniu przystępujemy do kolejnego konkursu i będziemy w dalszym ciągu starali się pozyskiwać środki na lata 2020-2023.


opr. PAZ

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem strony internetowej www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 r.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.