„Wiedza zawsze się przydaje” cz. 2

„Wiedza zawsze się przydaje” cz. 2

    Wrzesień obfitował w kolejne umowy w ramach „Bonów na Szkolenia”. W Starostwie Powiatowym w Sokółce, w gabinecie Starosty Piotra Rećko zasiadło kolejne, spore grono osób, którym udało się pozyskać „Bony”. Tym razem podpisywali oni umowy w obecności Starosty i Członka Zarządu Jerzego Białomyzego. Po części formalnej porozmawaliśmy chwilę z panią Elżbietą.

    Pani Elżbieto, dlaczego tak bardzo zależało Pani, żeby zrobić studia podyplomowe: Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy?
    Jestem społecznym inspektorem pracy i te zagadnienia bardzo mnie interesują. Chcę nabyć nowe kompetencje. Chodzi mi też o stały rozwój, poszerzanie wiedzy w wybranym kierunku. Jestem nauczycielem, chcę swoje wiadomości wykorzystać w pracy. W przyszłości chciałabym przeprowadzać szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa Higieny Pracy.

    Co Panią przekonało najbardziej?
    Do decyzji skorzystania z „Bonów na Szkolenia” przekonała mnie możliwość zaoszczędzenia własnych środków. Dofinansowanie jest duże, własne środki to tylko 12%.

    Liczba godzin - 172, nie będzie to kolidowało z pracą?
    Cały rok - dwa semestry. Myślę, że nie, bo zajęcia odbywają się soboty i niedziele.

    Czyli ubędzie czasu wolnego, ale myślę, że chyba warto?
    Warto, człowiek powinien cały czas się rozwijać i kształcić.


opr. PAZ

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem strony internetowej www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 r.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.