„Wiedza zawsze się przydaje” cz. 3

„Wiedza zawsze się przydaje” cz. 3

    Wrzesień obfitował w kolejne umowy w ramach „Bonów na Szkolenia”. W gabinecie Starosty  Sokólskiego Piotra Rećko zasiadło kolejne, spore grono osób, którym udało się pozyskać „Bony”. Tym razem podpisywali oni umowy w obecności Starosty i Członka Zarządu Jerzego Białomyzego. Po części formalnej porozmawaliśmy chwilę z Dyrektorem podlaskiego ZUS-u.

    Panie Dyrektorze, co Pana skłoniło do przystąpienia do tego projektu?
 

Człowiek powinien się rozwijać całe życie. To są studia menadżerskie. Menadżerem jestem od lat, więc myślę, że strona teoretyczna też by mi się przydała. Kierowałem wieloma zespołami ludzkimi. Teraz mam „pod sobą” około 1000 osób, zarządzanie tak potężną firmą jest sporym wyzwaniem. Poza tym ZUS ma 60% budżetu państwa w swoich rękach. Myślę, że odbycie podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nie zaszkodzi mi, a raczej pomoże. A dlaczego z „Bonów na Szkolenia?” Jeśli jest taka możliwość - to z niej korzystam - myślę, że to jest też takie menadżerskie podejście.

    Myślał Pan wcześniej o takich studiach?
 

Myślałem, ale szczerze mówiąc zawsze człowiekowi brakuje czasu. Jeżeli ktoś angażuje się w pracę zawodową to… tak jak widzieliśmy w gabinecie Starosty, zawsze jest tam tzw. młyn - mówiąc kolokwialnie. To świadczy o tym, że człowiek wciąż pracuje i nie ma czasu. Ze mną jest podobnie, ja nie mam czasu. Mam nadzieję, że teraz, kiedy już podpisałem umowę, wygospodaruję czas i zrobię te studia. Na pewno się przydadzą, wiedza zawsze się przydaje.

    Obojętnie w jakiej dziedzinie, zawsze można ją w jakimś momencie wykorzystać...
 

Jestem człowiekiem wyedukowanym i kształconym w innych czasach, kiedy nauczanie było szersze i to procentuje. Dzisiaj młodzież ma troszeczkę za małą wiedzę, zbyt zawężoną, bardzo specjalistyczną ale w wąskim zakresie. A to nie wszystko, uważam, że człowiek powinien być wszechstronnie wykształcony w różnych dziedzinach…

 

PAZ

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem strony internetowej www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 r.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.