galeria
30-31 maja 2016 roku przedstawiciele Zarządu Powiatu Sokólskiego (Jerzy Białomyzy - Wicestarosta Powiatu, Alicja Rysiejko - Członek Zarządu, Kazimierz Łabieniec - Członek Zarządu) na czele ze Starostą Sokólskim Piotrem Rećko przebywali z wizytą studyjną w Mołodecznie na Białorusi. Wyjazd związany był z realizacją przez Powiat projektu pn. „Lepszy start w dorosłe życie uczniów niepełnosprawnych”, współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Delegacji towarzyszył Paweł Jessa, przedstawiciel Ambasady Polskiej w Mińsku.
Reprezentanci Zarządu Powiatu Sokólskiego odwiedzili szkołę w Mołodecznie i uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. (fot.) Starosta Sokólski Piotr Rećko miał okazję wręczać dyplomy absolwentom Szkoły Specjalnej z Internatem Nr 2 dla Dzieci z Wadami Wzroku w Mołodecznie. Przedstawiciele Powiatu obejrzeli pomieszczenia szkolne, które w ramach II modułu projektu zostaną wyremontowane i wyposażone w sprzęt dostosowany do współczesnych standardów pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uzgodniono też szczegóły kolejnych działań projektowych, w tym szczegóły pobytu uczniów szkoły w Polsce, którego termin, pierwotnie ustalony na czerwiec 2016 r., z przyczyn organizacyjnych został przesunięty na wrzesień br.
Kolejnym punktem programu było spotkanie z przedstawicielami władz Mołodeczna w siedzibie Rejonowego Komitetu Wykonawczego. Podsumowano dotychczasową współpracę, która obejmowała wiele inicjatyw, m.in.: wymianę młodzieży ze szkół, wizyty przedstawicieli władz podczas świąt narodowych, udział w wydarzeniach kulturalno–promocyjnych. Omówiono również kolejne, wspólne działanie, jakim jest projekt "Lepszy start w dorosłe życie uczniów niepełnosprawnych", który pozwoli na wymianę doświadczeń między Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym w Sokółce a Szkołą Specjalną z Internatem Nr 2 dla Dzieci z Wadami Wzroku w Mołodecznie.
Podczas pobytu na Białorusi doszło także do spotkania z przedstawicielem Ambasady Polski w Mińsku - Michałem Chabrosem, na którym omówiono zasady współpracy przy realizacji ww. projektu, a także kwestie dotyczące kolejnych przedsięwzięć w ramach współdziałania polsko–białoruskiego.
Tagi:Sokółkapowiat sokólskiisokolkasokolkatvmołodecznoniepełnosprawni