„Zajęcia warsztatowe – POLSKA ”

„Zajęcia warsztatowe – POLSKA ”

Przypadające w tym roku stulecie Odzyskania Niepodległości sprzyja organizacji różnych przedsięwzięć z tym związanych. W naszej szkole miało miejsce wspólne śpiewanie hymnu, odbył się apel upamiętniający to wydarzenie, zrealizowany został projekt „Na Zawsze Niepodległa”. Trzy tygodnie po tych wydarzeniach w dniu 30.11.2018r odbyły się zajęcia warsztatowe związane z szeroka podjętym hasłem Polska.

Zajęcia odbyły się dwóch grupach młodszej i starszej i trwały równo 100 minut. W czasie tego 100 minutowego spotkania uczestnicy zapoznali się z sylwetkami sławnych Polaków przy pomocy aplikacji „Polska Inspiruje”. Oczywiście pierwszy był „Dziadek” i jego życie i zwierzyniec. Maria Skłodowska-Curie zaprosiła uczestników do swoich „pracowni tematycznych”. W laboratorium u sławnej chemiczki spowodowali kilka wybuchów nieznanych materii oraz parę razy udało się „wyhodować” coś fajnego np. tęczowy ekran . M. Kopernik pozwolił popatrzeć przez swoje lunety na układ słoneczny i przypomniał ich nazwy. Pola Negri zaprosiła uczniów do swojej garderoby i dała się ucharakteryzować się do granej roli. Władysław Szafer twórca rezerwatów żubra opowiedział o polskim lesie i jego mieszkańcach .Słynna polska zdobywczyni gór Wanda Rutkowska także poświęciła naszym uczniom 5 minut i pomogła spakować plecak na wyprawę w Tatry.

Gdy emocje po „spotkaniu z gwiazdami” ostygły na stolikach pojawiły się tajemnicze kody i znów na twarzach uczestników pojawiło się zaskoczenie, szybka burza mózgów co to takiego i jak to rozszyfrować . Ale telefon Pani Uli i fajna aplikacja do odczytywania zakodowanych wiadomości w postaci kodów Qr pozwoliły nam sprawdzić naszą wiedzę w quizie o Polsce. Nie zabrakło zakodowanych kart pracy polegających na rozkodowaniu kodu i narysowaniu rozwiązania. Był czas na tradycyjne rebusy , karty pracy oraz filmik edukacyjny, którego tytuł pomogło nam rozszyfrować „Koło fortuny” a dotyczył polskich symboli narodowych. Nasz  „wódz” J. Piłsudzki kochał wojsko więc również był czas na elementy musztry. W rolę dowódcy kompani znakomicie wcielili  się Agnieszka i Damian.

100 minut spotkania minęło szybko i interesująco. Takie spotkania przybliżają uczniom historię, ważne wydarzenia i ludzi ,naszego kraju, pozwalają na poznanie Ojczyzny w sposób interaktywny i wzbudzający zainteresowanie a „TIK”-owanie sprawia że trudne rzeczy przychodzą bardzo łatwo i są olbrzymim mega atrakcyjnym materiałem do pracy z uczniem.

Zajęcia przygotowały p. Marta Januszkiewicz, p. Urszula Drewniak, p .Zuzanna Szarkowska –Czeczko.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.